تایل های اکوستیکی یکی از وسیله هایی هستند که برای بالا بردن کیفیت صدای تولیدی در محیط های مختلف مثل ساختمان ها و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. این تایل ها همین طور قادر هستند تا از خارج شدن صدای ناخواسته به بیرون جلوگیری کنند. همین طور تنوع این محصول بسیار بالا است و افراد می توانند بسته به احتیاجات خود یکی از آن ها را انتخاب کنند.

انواع تایل اکوستیکی

 تایل به خودی خود دارای انواع مختلفی است که تایل اکوستیکی نیز به دو گروه اصلی زیر گروه بندی می شود: سازه مخفی، یعنی مدلی که اکوستیک از پایین نصب می شود. سازه آشکار، یعنی در این مدل اکوستیک از بالا نصب می شود. همچنین شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه عايق آکوستیک مراجعه کنید.

انواع تایل اکوستیک از لحاظ نصب

 تایل اکوستیکی از لحاظ نوع نصب به سه دسته زیر دسته بندی می شود: تزئینی یا دکوراتیو: در این مدل اکوستیک به طور شبکه ای از سقف آویزان می شود. بسته: در این مدل اکوستیک به طور مستقیم روی سقف نصب می شود. متحرک: در این مدل اکوستیک مقداری پایین تر از سقف و دیوار نصب می شود. 

مزیت های تایل اکوستیکی

 اصلی ترین مزیت تایل های اکوستیکی این است که عایق صوتی هستند. این سقف ها به خوبی می توانند صداهای محیط را جذب کرده و از منتقل شدن صدا جلوگیری کنند. در ادامه شما را با مزیت های مهم تایل اکوستیکی آشنا می کنیم، با ما همراه باشید. 

داشتن مدل و طرح های مختلف

 سقف های اکوستیک با کمک فیبرهای معدنی تهیه شده اند و طبق مدل، طرح و جنسی که دارد دسته بندی می شوند. به دلیل تنوع بالایی که این سقف ها دارند افراد به راحتی می توانند از بین گزینه های مختلف، بهترین مورد را بر اساس سلیقه و احتیاج خود انتخاب کنند. همین طور این تنوع باعث می شود بتوانند طبق طراحی داخلی محیط مورد نظر، تایل اکوستیکی مناسب را برای خود تهیه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به مطالعه فوم آکوستیک هرمی بپردازید.

قابلیت بازتاب فوق العاده نور در محیط

 تایل اکوستیکی در مقایسه با سقف های معمولی عملکرد بسیار بهتر و پیشرفته تری دارند. برای مثال این سقف ها به راحتی می توانند نور را در محیط مورد نظر بازتاب دهند. استفاده از این سقف ها باعث بالا رفتن روشنایی محیط شده و نورپردازی زیبا و منحصر به فردی را در محیط ایجاد می کند. 

امکان عوض کردن بدون دردسر

از مهم ترین مزیت های تایل اکوستیکی می توان به نصب راحت و بی دردسر آن اشاره کرد. همین طور شما می توانید هر وقت که دوست داشته باشید دکوراسیون محیط مورد نظر را عوض کرده و به راحتی و بدون دردسر اقدام به تعویض این سقف ها کنید. 

مخفی کردن لوله و سیم های سقف

 به کارگیری سقف های اکوستیک می تواند موجب پایین آمدن هزینه های تعمیر سقف به طور کلی شود. همین طور این سقف ها باعث جذابیت و زیبایی محیط می شوند. با کمک این سقف های کاذب می توانید سیم و لوله کشی های روی سقف را به آسانی پوشش دهید. با کمک سقف اکوستیک دیگر احتیاجی ندارید تا فضای مورد نظر را رنگ آمیزی کنید. همین طور در نظر داشته باشید که تایل اکوستیکی از لحاظ هزینه نیز به صرفه و اقتصادی است. 

نصب تایل اکوستیک

 همان طور که اشاره کردیم تایل اکوستیکی روند نصب ساده و راحتی دارد اما مثل هر وسیله دیگری احتیاج به وسیله های ضروری برای نصب دارد که از جمله آن ها می توان به موارد اشاره شده در پایین اشاره کرد: تایل آلومینیومی پنل مهتابی از نوع SMD-LED آسمان مجازی یا همان Virtual Sky تایل اکوستیک یو- اس- جی و چینی پروفیل مشبک از نوع استیل و ساده پروفیل F47- U36-L25- پانل کناف (مدل های ترک، عرب و یا یزدی) تایل تمام پی وی سی ساده یا طرح دار تایل برفی، حصیری یا تخم مرغی تایل پانچ منظم یا نامنظم 

 ویژگی های تایل اکوستیکی

در ادامه به معرفی و بررسی ویژگی های موجود در تایل اکوستیکی مسیپردازیم. همراه ما باشید.کی فونیک مفتخر است تا تمام اطلاعات مورد نیاز پوشش آکوستیک را در اختیار شما قرار دهد.

پایین آوردن آلودگی صوتی

 مهم ترین ویژگی تایل اکوستیکی این است که عایق بسیار خوبی در مقابل صدا هستند. ماده اولیه تشکیل دهنده تایل های اکوستیک ماده های معدنی هستند که به خاطر خاصیتی که دارند مقدار بالایی از صوت را به خود جذب می کنند و از منعکس شدن آن در محیط جلوگیری می کنند.

نحوه نصب راحت تایل اکوستیکی

 سقف های کاذب مثل تایل اکوستیکی نحوه نصب بسیار راحتی دارد. از این سقف ها می توان در محیط های مختلفی استفاده کرد و محدودیتی در این باره ندارد. همچنین این پنل ها را می توان با روش های مختلف و مدل های مختلفی تولید و تهیه کرد. 

بالا بودن تنوع تایل اکوستیکی

 با کمک سقف های اکوستیک می توانید به راحتی مدل و طرح دکوراسیون داخلی محیط مورد نظر خود را عوض کنید. این مدل از سقف ها دارای طراحی زیبا و خاصی هستند که باعث بالا رفتن جذابیت محیط شده و جلوه خاصی را به آن می بخشند. از مهم ترین ویژگی های تایل اکوستیکی می توان به امکان قرار دادن نورپردازی در آن اشاره کرد. از این طریق می توانید محیطی دکوراتیو و خاص ایجاد کنید. 

امکان انعکاس نور تایل اکوستیکی

 سقف های اکوستیک می توانند نور را در محیط انعکاس دهند. این مسئله باعث می شود که محیط خانه یا هر محیط دیگری که در نظر دارید نور بیش تری را به خود جذب کند که این ویژگی باعث می شود هزینه های مربوط به این مسئله کاهش یافته و در مصرف انرژی نیز صرفه جوبی شود. همچنین متاسفانه این باور در بین عموم وجود دارد که فکر می کنند این سقف ها فقط برای سینما، اداره ها و استودیوهای موسیقی مورد استفاده قرار می گیرند اما این مسئله درست نیست و شما می توانید از این سقف ها در محیط های مختلف دیگری نیز استفاده کنید. همچنین بیش تر افراد دوست دارند از آرامش بیش تری در محیط خانه شان برخوردار باشند و یا از سر و صداهای مزاحم راحت شوند. شما میتوانید برای کسب اطلاعات و یا خرید فوم آکوستیک صداگیر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

معایب تایل اکوستیکی

 اگرچه سقف های اکوستیک دارای مزیت های بسیار زیادی هستند و در این مقاله نیز به مهم ترین آن ها اشاره کردیم. اما این محصول نیز مثل دیگر محصولات به صورت طبیعی دارای معایب خاصی نیز است که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد. پایین آوردن میزان ارتفاع سقف یکی از مهم ترین معایب تایل اکوستیکی این است که استفاده از این سقف کاذب باعث کاهش ارتفاع سقف می شود. علت کوتاه شدن ارتفاع این سقف نیز این است که سقف اکوستیک بر روی سقف اصلی محیط نصب می شود. دوام پایین سقف اکوستیک سقف های اکوستیک دارای مقاومت بسیار پایینی است و اتفاقات ساده و ناگهانی می تواند باعث خراب شدن این سقف شود. 

 تایل اکوستیکی را می توان را در محیط های مختلفی و عمومی مثل سالن های کنسرت، تئاترها، محیط های اداری، تجاری، مسکونی، بهداشتی و درمانی، آموزشی و پارکینگ ها به منظور از بین بردن انعکاس صدا استفاده کرد. همین طور این تایل ها دارای طرح های مختلفی هستند که شباهت زیادی به گچ، سنگ و پارچه دارند که می توانید به راحتی آن ها را نصب کنید.


مقالات مرتبط